Diyetisyen Desteği ve Danışmanlığı

diyetisyen ve diyet hizmeti

Evde Diyetisyen Hizmeti ve Danışmanlığı en çok sağlık kuruluşuna gidemeyen  ve ulaşım esnasında sorunlar yaşayan kişilerin tercih ettiği hizmetlerin başında geliyor. Sektörde oldukça kaliteli evde diyetisyen hizmeti ve aynı zamanda danışmanlık ile, insanlara hizmette bulunan kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. İnsanlar bu gibi kurumlara ise, sık bir şekilde giderek, evde diyetisyen hizmeti almaktadırlar. Özel olarak evde verilen bu hizmet, fiyat olarakta oldukça makul ve ekonomik bir şekilde insanların hizmetine sunulmaktadır.

Özellikle özel kurumların vermiş olduğu bu hizmet, kişilerin memnuniyetini kazanmaktadır. Evde bulunan hastaları ziyaret eden diyetisyenler, işlerinde oldukça ehil ve profesyonel kişilerdir. Siz de evde diyetisyen hizmeti ve danışmanlığından faydalanmak isterseniz, güvenilir firmaların kapısını çalabilirsiniz.

Evde Diyetisyen ve Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Evde Diyetisyen Hizmeti ve Danışmanlığı gibi hizmetlerden faydalanmak isteyen kişiler, çoğunlukla kilo problemi olan ve kilo vermekte zorluk çeken insanların talep ettiği hizmetlerdir. Aynı zamanda daha sağlıklı bir şekilde kilo vermektedirler. Evde alabileceğiniz diyetisyen hizmetleri şunlardır.

  • Sağlıklı beslenme ve kilo alma sorunu çeken kişiler.
  • Orantılı bir şekilde kilo vererek, zayıflamak.
  • Şeker hastalığı olan kişilerin nasıl beslenmesi gerektiği hakkında danışmanlık.
  • Hamile olan bayanların, bu dönemdeki beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmeti.
  • Obezite olan çocukların nasıl beslenmesi gerektiği.
  • Kanser hastası olan kişilerin beslenmeleri.

gibi hizmetleri alabileceğiniz gibi, bunların dışında ise okul çağında bulunan çocukların sağlıklı beslenmesi ve kalp hastalarının beslenme düzenleri ile ilgili tüm hizmetleri, ünlü diyetisyenlerden alabilirsiniz.

Evde Diyetisyen ve Danışmanlık Hizmetleri Nasıl Sunuluyor?

Evde Diyetisyen Hizmeti ve Danışmanlığı iki şekilde kişilere sunulmaktadır. Bu yapılan diyet programları farklıdır. Bunlar ise şu şekildedir.

  • Bireysel kişilere yapılacak olan diyet programı.
  • Yatalak hastalara yapılacak olan diyet listesi programı.

şeklinde uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi sağlıklı bireyler için uygulanan programdır, diğeri ise yatalak olan ve bu hali kronikleşmiş kişiler içindir. Bu iki grubunda beslenme düzenleri farklıdır. Sağlıklı bireylere uygulanacak olan diyet programı öncesi, kişinin vücut kitle endeksinin rakamları bir yere not edilir ve ona göre bir program uygulanır.

Eğer kişi isterse, labaratuvar tetkileri evde kişiye özel uygulanır. Hastalıkları yatakta olan ve iyileşme durumları oldukça güç olan kişilerin diyet programını takip edilerek yapılmaktadır. Bu hizmetleri alırken, hem gizlilik içerisinde hemde sağlıklı bir ortam içerisinde almaktasınız. Evde yatalak olan kişilere refaket eden kişiler ise, diyetisyen hekimlerden danışmanlık hizmeti alarak, konu hakkında bilgi sahibi alabilirler.