Ev veya İş yeriniz de COVID-19 PCR ve Antikor Testi

ev isyeri covid pcr antikor testi

Corona, soğuk algınlığı ile ilgili hastalıkları olan insanları ve hayvanları enfekte eden büyük bir virüs grubudur. Enfeksiyonun yoğunluğu yaygın soğuk algınlığından akut solunum yoluna kadar değişir.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID – 19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Yurt dışına çıkmayı planlayanlar için COVID-19 PCR testi

Yakın tarihte açıklandığı üzere, bazı ülkeler, yeni normalleşme kapsamında, ülkelerine seyahat edecek kişilerden, son 48 saat içerisinde uygulanmış negatif PCR test sonucu istemektedir.

Ev veya iş yeriniz de COVID-19 PCR ve Antikort Testi İçin Örnek Alınıp Labaratuar Sonuçları Tarafınıza İletilmektedir. 

COVİD-19 PCR testi, corona virüsün varlığını tespit etmede kullanılan en yaygın ve geçerli tanı yöntemidir. Burun ve boğazdan ucu pamuklu ince bir çubuk ile sürüntü örneği alınır. Örnek, yetkili laboratuvarlara inceleme için gönderilir.

COVİD-19 için geliştirilen antikor testi, enfekte olmuş ve ardından iyileşmiş hastaların kanlarında mevcut virüse karşı oluşan antikorların tespiti için kullanılmaktadır. Ayrıca, enfekte olmuş ancak herhangi bir semptom göstermemiş kişilerin tespiti için de antikor testi yöntemine başvurulmaktadır.