Evde Psikolog Desteği ve Danışmanlığı

evde psikolog hizmeti destegi ve danismanligi

Evde Psikolog Hizmeti

Günümüzde evde psikolog hizmeti ve danışmanlığı almanın yöntemleri var. Bunun için en çok kullanılan yöntem, daha önce etrafınızda böyle bir yardım almış birinden tavsiyeler almak. Bu sayede kolayca kendiniz için bir psikolog bulabilirsiniz.

Evde psikolog hizmeti ve danışmanlık ihtiyacı farklı durumlarda ortaya çıkabilir. Örneğin engelli bir kimsenin dışarıya çıkma ya da hastaneye götürülme gibi bir durumu söz konusu değilse, o kimse evde destek almalıdır. Aynı zamanda çocuk bakımı gibi durumlar da evde hizmet alma ihtiyacı doğurabilir. Bu gibi durumlarda hem hastaneler hem de özel muayenehaneler hastalara yardımcı olmaktadır. Eğer sizin de böyle bir durumunuz varsa başvurmaktan çekinmeyin.

Evde Psikolog Hizmeti ve Danışmanlık Neden Gerekli?

Geride bıraktığımız pandemi süreci, evlere kapanmış olmak, artan ekonomik sıkıntılar, işsizlik vesaire gibi sebepler insanların psikolojilerinde ciddi yaralar açmaya devam ediyor. Hatta öyle diyebiliriz ki, psikolojik desteğe ihtiyaç duymayan insanların sayısı, desteğe ihtiyacı olanlara nazaran daha az. Bu sebeple de bu konuda bir ihtiyaç doğmuş durumda. Artık destek almak için psikologların ofislerine ya da hastanelere gitmek yerine, bu hizmeti veren psikologlardan evde psikolog hizmeti ve danışmanlığı alabilirsiniz. Bu hem sizin hastane ortamına girerek daha da gerilmenizi engelleyecektir. Ayrıca psikologların ofislerinde herkes kendisini rahat hissedemez. Bu yüzden insan ev ortamında daha rahat olacağı için, evde aldığı bu hizmetin olumlu geri dönüşleri de daha fazla olacaktır.

Sadece işsizlik, pandemi süreci ya da ekonomik sıkıntılar değil, aynı zamanda başka sebeplerle de insanlar yardıma ihtiyaç duyabilir. Örneğin bir yakınını kaybetmiş bir insan psikolojik destek almak isteyebilir. Ya da boşanma arifesinde olan bir çift, çift terapisi almak isteyebilir. Bunların dışında herhangi bir sebebi olmadan bir insan kendini depresyonda ya da bunalımda bulabilir. Böyle durumlarda tavsiye üzerine bulabileceği gibi, aynı zamanda arkadaş ya da dost tavsiyesiyle de o kişi evde psikolog hizmeti ve danışmanlık alabilir. Bu onun kendisini rahat hissetmesini sağlayacak ve problemlerini çözmek için harcayacağı çaba daha da fazla olacaktır.