Fizyoterapi Desteği ve Danışmanlığı

Evde Fizyoterapist Hizmeti ve Danışmanlığı

Hastaların genel durumuna bağlı olarak doktorların uygun gördüğü süre içerisinde fizyoterapistlerin uyguladığı tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Hastane ya da özel hastanelerde uygulanan tedavinin evde yapılması hasta için oldukça faydalı olmaktadır daha kısa zamanda sağlığına kavuşması için önemli konulardan bir tanesi de evde fizyoterapist hizmetinin uygulanması uzun yorucu seansların daha kolay geçirmesini sağlayacaktır. Günlük yaşam aktivelerini yerine getiremeyen yatağa bağımlı hastaların hayatlarını kolaylaştırmak için uygun olan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Evlerde uygulanan bu tedavi yöntemi artık en çok tercih edilenler arasında olması hasta ve hasta yakınları için oldukça faydası olmaktadır.

Doktor kontrolünden geçtikten sonra uygulanacak olan tedavi yöntemi için verilen karar ve uygun görülen tedavilerin evlerde günlük uygulanmasına başlanabilinir.

Evde Fizyoterapist Hizmeti ve Danışmanlığı hastaların genel durumu ve hangi tedavi uygulanacağı seanslarının nasıl ne kadar süre olacağına karar verip uygulanması için hazırlanan bir tedavi çizelgesi ile hastaların daha çabuk sağlığına kavuşmasında etkisi olması için yapılan çalışmalardandır.

Evde Fizyoterapist hizmeti ve danışmanlığının faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

1: Hastalar ile bire bir iletişimde olunması daha çabuk ve sağlıklı olması yönünden faydası olduğu bilinmektedir. Hastanın kendisini hazır his ettiği zaman başlanması kişilerin tedaviye olan inancını arttırmaktadır buda iyileşme için olumlu sonuçlar arasında yer almaktadır

2: Doktoru tarafından verilen tedavi programının mutlaka uzman fizyoterapist tarafından uygulanmasını sağlar. Fiziksel sağlığına daha erken kavuşmasında büyük etkendir.

3: Evde yapılan tedavi tabi ki daha steril ortamda gerçekleşmiş olmaktadır buda tedavinin başka bir olumlu yönüdür.

4: Seanslar danışmanlar ile ortak karar sonucu verilen saat ve günlerde uygulanması her iki taraf içinde rahat bir şekilde tedavilere başlanmasına neden olmaktadır.

Sağlık bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlara il sınırları içerisinde bulunan bakım destek merkezlerine yapılan başvurularda yapılan incelemeler sonrası hastalara Evde Fizyoterapist Hizmeti ve Danışmanlığının vereceği karar ile bu olanaklardan faydalanması için tedavi uygulanmaktadır. Aynı zamanda anlaşmalı hastaneler yaptıkları muayenelerden sonra hazırlanan tedavi talep evraklarını hazırlayıp uygun şekilde hastalarına tedavi ve hizmetler sunmaktadır.