Hacamat ya da Kupa Terapi

hacamat kupa tedavisi

Kupa ya da Hacamat tedavisi kökenleri binlerce yıl önceye dayanmaktadır. Çinliler, Koreliler, Mısırlılar ve Arapların kullandığı alternatif tıp yöntemleri arasında kupa tedavisi de bulunmaktadır. Modern tıp gelişene kadar Avrupa’nın büyük bir bölümünde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kupa tedavisi tıbbi bir uygulama olarak kullanılmıştır. Modern tıp geliştikçe kupa tedavisine dair araştırmalar artmış, binlerce yıldır kullanılan bu tıbbi tekniğin pek çok hastalığın tedavisinde sonuç verdiği kanıtlanmıştır. Genellikle migren ve sırt ağrısı ya da romatizma gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Hacamat ya da Kupa Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

– Bağışıklık sistemi güçsüzlüğü ve kronik yorgunluk, tembellik gibi durumlarda.

– Kısırlık, hormon bozukluğu, prostat ve cinsel zayıflık gibi durumlarda, yumurtalık hastalıklarında.

– Obezite, hipertansiyon ve şeker hastalığı durumlarında.

– Ayak burkulması ve morarma durumlarında.

– Migren gibi şiddetli baş ağrısı durumlarında.

– Kas ve iskelet sorunlarında.

Hacamat ya da Kupa Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

– Sinir sistemini rahatlatarak, kasların gevşemesine sebep olur. Böylelikle aynı zamanda manevi bir rahatlama sağlar.

– Damarlardaki sertlik ve tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

– Sinirleri yatıştırarak uykusuzluk gibi problemlerin önüne geçer

Eğer bir hastalığınız, sağlık sorununuz yoksa da, bu durumun devam etmesi ve detoks amaçlı olarak yılda iki kez evde hacamat ve kupa terapi yaptırılması gerektiği önerilmektedir. Tabii sizin yine de bu işlemleri uygulamadan önce bir doktora danışmanızda fayda vardır.

Evde Hacamat ya da Kupa Terapi Hizmeti

Eskiden herhangi bir hastalığın tedavisinde kupa çektirmek çok yaygın bir yöntemdi. İnsanlar bu tedavi için doktora gitmezler, genelde evlerinde bu tedaviyi uygularlardı. Herkesin ailesinde ya da çevresinde, kupa tedavisini ya da diğer adıyla hacamatı uygulamayı bilen birileri olurdu. Bu geleneksel bir yöntem olduğundan ve binlerce yıldır uygulandığından, bu konuda uzmanlaşmış insanlarla karşılaşmak mümkündü. Hatta bu insanlar, dönemlerinin alternatif tıp ehilleri olarak bilinmekteydi.

Bugün bu insanlardan çok fazla bulmak mümkün olmasa da, bir süre ortalıkta görünmeyen hacamat terapisi, bugün modern bilimin de içinde yer almaktadır.