Sünnet Danışmanlığı, Pansumanı ve Doktora Yönlendirme Hizmeti

sunnet danismanligi pansumani ve doktora yonlendirme hizmeti

Evde Sünnet Hizmeti

Türkiye’deki pek çok belediye tarafından, maddi sorunlar yaşayan ailelerin çocukalarına evde uzman doktor tarafından sünnet hizmeti ve danışmanlığı verilmektedir. Bu işlemler genellikle Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülür. Evde sünnet hizmeti alan çocuklar, sonradan yaşayacakları sağlık sorunları için, yine ilgili belediyelerden 7 gün 24 saat sağlık hizmeti alabilirler. Sünnet sonrası yapılacak bu kontrollerin oldukça önemli ve gerekli olduğu düşünülürse, belediyelerin sunduğu bu imkanların oldukça yerinde olduğu söylenebilir.

Söz konusu sünnet olduğunda hem çocuklar hem de aileler tedirgin olmaktadırlar. Bu durumda uzman doktorun önce çocuğu, ardından da ailesini rahatlatması çok önemlidir. Pozitif yaklaşım hem aileyi hem de çocuğu mutlu edecektir.

Sorunsuz Bir Sünnet Süreci

Genelde aileler uzun araştırmalar sonucu çocuklarını bir doktorun ellerine teslim etmek isterler. İşlemden önce uygulanacak tüm süreçler aileye detaylıca anlatılmalıdır. Bu ailenin içinin rahat olması açısından çok önemlidir. Evde uzman doktor tarafından sünnet hizmeti ve danışmanlığı alacak çocukların aileleri, çocuklarının güvenli ellerde olduğundan emin olmalıdır. Aksi halde genelde mutlu bir şekilde olması beklenen bu süreç, kaygı ve sorun yaratabilir. O yüzden doktorunuz uzman olduğu sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Özellikle sünnet hizmeti alacak çocuklar çok küçük ve çok hareketliyse, bu süreçte bazı sorunlar yaşanmaktadır. Genelde bazı aileler anestezi de istemeyebilir. İşte bu durumda devreye uzman doktorlar girer. Çocuğa ailesi gibi hassasiyetle yaklaşan ve onu anlayan bir doktor, tüm bu süreci sorunsuz olarak atlatacaktır. Dolayısıyla sürecin profesyonel bir şekilde yönetilmesi bu konudaki en önemli noktadır.

Sünnet hizmeti alacak çocuk hırpalanmamalı, gözyaşı dökmemelidir. Sünnet sonrası yapılacaklarla ilgili olarak aile bilgilendirilmelidir, doktorun gelmesi gereken durumlarda doktor, gelmekten imtina etmemelidir. Sünnet hizmeti sonrası tedavi yöntemleri aileleye açıklıkla anlatılmalı, bu yöntemler konusunda ailenin onayı alınmalıdır.

Uzman Doktorunuzu Araştırın

Eğer siz de Türkiye’de evde uzman doktor tarafından sünnet hizmeti ve danışmanlığı almak istiyorsanız, yaşadığınız şehrin ya da ilçenin belediyesine giderek böyle bir talepte bulunabilirsiniz. Ya da internet üzerinden ya da özel muayenehanelerden bu hizmeti veren doktorları bulup, onlarla iletişime geçebilirsiniz.