Tırnak Çekme ve Revisyon (Düzeltme), Nasır Alma

tirnak cekme duzeltme ve nasir alma

Evde Tırnak Çekme (Revizyon) ve Nasır Alma

Canımızın acımasına en çok neden olan tırnak batması günlük hayatımızı kısıtladığı dönemlerde oldukça zor anlar yaşamamıza neden olmaktadır. Bazen katılımsal bazen de ayakkabı seçimlerinden dolayı meydana gelmektedir. Batık tırnaklar pedologlar tarafından tedavi işlemleri uygulanmaktadır uzman olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Evde tırnak çekimlerinde dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar vardır.

1: Hijyenik olmayan koşullarda uygulanacak tedavi enfeksiyon kapılmasına ve önemli sorunlar olmasına neden olmaktadır.

2: Bazen kişiye özel uygulamaların yapılması gerektiği için mutlaka konunun uzmanı olan pedologların muayene edip uygulanacak yönteme karar vermeleri gerekir.

3:Diayebet hastalarına uygulanacak tedaviler mutlaka doktorların önerileri yönünde yapılmalıdır.

4:Bazı tedavi yöntemleri mutlaka hastanelerde uygulanan lokal işlemler gerektiği için bütün tedavilerin evde yapılamayacağını bilmekte fayda vardır.

Evde Nasır Aldırma Tedavisi

Nasır tedavisi için bazı doğal yöntemler bulunmaktadır bunlardan kişilere yâda nasır şekline göre fayda görüldüğü de bilinmektedir bazılarını hatırlamakta fayda vardır.

1: Ayaklarınızı sıkça ılık suya sokup beklettikten sonra ölü deriyi ayak taşı ile yıkayarak sert ve ölü deriden kurtulabilirsiniz.

2: Diğer kolay bir yöntem ise birkaç tane aspirini koyu bir macun elde etmek için birkaç damla su da eriterek elde ettiğiniz bu koyu kıvamdaki karışımı ayağınızda bulunan nasırın üstüne sürüp bandajladıktan sonra bu işlemi birkaç defa tekrarlayınca olumlu sonuç alacağınız bilmenizde faydası olacaktır.

3: Eczanelerde temin edeceğiniz nasır bantları da tedavileriniz için sizlere yardımcı olacaktır.

4: Nasır alma işlemleri mutlaka steril ortamlarda gerçekleştirilmelidir. Lokal olarak yapılan bu işlemler için mutlaka cildiye doktorlarının tavsiyelerini göz önüne almak gerekir.

5: Diyabet hastalarının yaralarının işleşmesi sıkıntılı olduğu için mutlaka doktor kontrolünde uygulanacak tedavilere ağırlık verilmesi gerekir.

6: Hint yağının yumuşatma özelliğini göz önüne alarak biraz pamuğun üstüne damlattıktan sonra nasır üzerine konulur ve bu işlem birkaç gün devam eder. Yumuşayan ölü deri rahatsız etmeyecek şekilde törpüleyerek kalkmasını sağlayabiliriz.

Yinede bilinen bir gerçek şudur büyük ve köklü olan nasırlar operasyon ile çıkartılmalıdır evden çıkamayan hastalar için evde uygulanacak bu işlemlerde steril ortam ve uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.