Evde Damar Yolu Açma ve Serum Takma

evde damar yolu acma ve serum takma

Evde Serum Takma – Çıkarma ve Damar Yolu Açma

Damar yolu ve serum takma işlemi hastaneler de günlük olarak oldukça sık sık uygulanan bir işlemdir. Damar yolu bulma işlemi hemşirelerin sürekli olarak yapmış olduğu bir işlemdir. Damar yolu bulmak ve serum takmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Serum takılması için hemşirenin damar yolunu bulması gerekir. Bunun için de acele etmeden sakin bir şekilde işlemi yapmak gerekir. Bunun için de bu işlemi evde siz uygulamadan işi bilen birinden destek almak gerekir. Böylelikle daha hızlı ve güvenilir bir işlemde işleminiz de yapılmış olur.

Damar Yolu Nasıl Açılır?

Bazı hastalara evde tedavi gerektirebilir. Bu gibi durumlar da serumu evde takmak gerekir. Ancak damar yolu açma işlemi yapılacağı zaman mutlaka hemşirelerden yardım almak gerekir. Evde Serum Takma/Çıkarma ve Damar Yolu Açma işlemi kolay olmayacağı için bunu sizin denememeniz gerekir. Bu nedenle güvenli bir kişiden yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

Damar yolu bulacağınız zaman damarlara iyi bir şekilde bakmak gerekir. Çünkü kabarık olan damarları tercih ederseniz daha kolay bir şekilde damar yolu açılır. Hastanın tansiyonu düşük ise damarları daha da genişletmek için bazı tıbbi malzemeleri kullanmak gerebilir. Damar yolu açıldıktan sonra serumda buradan kolay bir şekilde takılmış olur. Böylelikle işleminiz de kolay bir şekilde yapılmış olur.

Evde Damar Yolu Açma İşlemi Uygulanır Mı?

Evde Serum Takma/Çıkarma ve Damar Yolu Açma işlemi de oldukça sık bir şekilde uygulanır. Ancak bu işlem hemşireler tarafından uygulanmalıdır. Bazı durumlar da hastaya evde serum takmak gerekir. Çünkü sürekli olarak hastaneye gitmek zor olacağı için bu durum da bu işlemi evde yapmak gerekir. Evde serum oldukça kolay bir şekilde takılır. Ancak damar yolu açma işlemi dikkat gerektiren bir işlemdir. Hastanın enfeksiyon kapmaması için bu işlemi steril ve titizlikle yapılması gerekir. Damar yolu açıldıktan sonra enfeksiyon kapılmaması için serum direkt olarak takılır. Bu nedenle serum takma işlemini evde siz uygulamadan hemşirelerden yardım alarak yapmak da fayda var.