Glutatyon Serumu

glutatyon-tedavisi

Glutatyon Nedir?

Glutatyon 3 farklı aminoasitin; Glutamik Asit , Glisin ve Sistein birleşiminden oluşmaktadır. Glutatyon başta karaciğer olmak üzere tüm hücrelerimizde üretilen doğal ve çok güçlü bir antioksidandır. Glutatyona yaşlanma karşıtı molekülü diyebiliriz.

Glutatyon Serumu Ne İşe Yarar?

Glutatyonun hastalıklardan koruma ve vücutta yaşlanmayı geciktirme gibi çok önemli görevleri vardır. Serbest oksijen molekülü denilen bir takım zararlı maddeleri bertaraf etmektedir. Serbest oksijen moleküllerine nükleer bir santralin radyoaktif atıkları gözüyle bakabilirsiniz. Glutatyon bu moleküllerin panzehridir. Glutatyon kendi elektronunu serbest radikallere verir ve hücrenin zarar görmesini engeller, hücre içinde oluşan zararlı maddeleri suya dönüştürür. Cıva, kurşun, kadmiyum, bakır, çinko, arsenik ve gümüş gibi ağır metalleri bağlayarak ağır metalleri vücuttan uzaklaştırır. Karaciğer yağlanmasını geciktirir. Sigara ve alkolün neden olduğu toksik etkiyi yok etmeye yardımcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Glutatyon Serumu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyon tedavisinin en etkili ve doğru uygulama yöntemi, damardan serum yoluyla gerçekleştirilen yöntemdir. Vücuda sağlanan yarar damardan serum yolu ile maksimuma çıkar. Glutatyon ağız yolu ile alınamaz. Çünkü bu tarz bir uygulamada midede etkisini tamamen yitirir ve herhangi bir faydası olmaz.

 

Glutatyon Serumu Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Seanslar haftada 1 veya 2 kez olacak şekilde toplamda 5-6 seans olacak şekilde planlanır. Daha sonra ayda 1 seans olacak şekilde devam edilebilir ya da aldığınız ilk glutatyon serumundan 6 ay sonra tekrar 5-6 seans olmak üzere glutatyon tedavisine devam edilebilir.

 

Glutatyon Serumu Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Glutatyon tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Vücudumuzda bulunan bir bileşiğin yoğunlaştırılmış hali olduğundan glutatyon tedavisinde herhangi bir yan etki gözlenmez.

 

Glutatyon Serumu Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Hamile, emziren kadınlara, çocuklara, aktif kemoterapi alan hastalara uygulanmaz. Kemoterapi seansları biten kanser hastalarına uygulanabilir.

 

Glutatyon Serumu Tedavisi Almak için Ne Yapmalıyız?

Glutatyon tedavisine başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.